اهمیت پوشیدن جوراب

برای محافظت کامل و اصولی از قلب دوم بدنمان، باید از جوراب های با کیفیت و درجه 1 استفاده کنیم. استفاده از جوراب هایی که از الیاف طبیعی تهیه شده اند، نه تنها گرمای مناسبی تولید می کنند بلکه از تعریق بیش از اندازه پا داخل کفش نیز جلوگیری می کنند.

متن خبر

اهمیت پوشیدن جوراب:

پا قلب دوم ما انسان هاست. به همین دلیل به مراقبت و رسیدگی بیشتری نیاز دارد. یکی از راحت ترین و ساده ترین این اقدامات، خرید جوراب با کیفیت و درجه 1 می باشد.

اهمیت و حساسیت پوشیدن جوراب را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

  1. پا عضوی است که به طور مداوم با زمین در تماس است. بنابراین به پوششی نیاز دارد تا از آن در برابر سطوح ناهموار و خراشیده شدن پوست آن محافظت کند.
  2. پای بسیاری از مردم، ساعات زیادی داخل کفش قرار دارد. همین امر به تنهایی سبب برقراری اصطکاک بین کفش و پا می شود. جوراب مناسب از این سایش و اصطکاک جلوگیری به عمل می آورد.
انواع جوراب

 

  1. قرار گرفتن چندین ساعته پا درون کفش، گرمای زیادی تولید می کند. این گرما پس از مدتی باعث تعریق پا می شود. در صورت نبود پوشش مناسب، این تعریق به کفش کفش وارد می شود و بستر مناسبی را برای رشد میکروب ها و آلودگی ها فراهم می کند. اما اگر جنس مناسبی از جوراب را استفاده کنیم، میزان قابل توجهی از تعریق ها را جذب می کند و از عفونت های پا پیشگیری می کند.
  2. در فصول سرد سال، تماس مستقیم سرما با پوست بدن باعث خشکی آن می گردد. در نتیجه با انتخاب پوشش مناسب برای پا می توان از خشکی قوزک پا، پاشنه پا و ترک برداشتن آن جلوگیری کرد.

انواع جوراب:

چندین سال پیش تنها سه مدل جوراب مچی و زیر زانو و بالای زانو وجود داشت. اما امروزه به دلیل تنوع طلب بودن خانم ها و آقایان، انواع مختلف جوراب با طرح ها و رنگ های جذاب و دلربا طراحی و تولید می شود.

زیر قوزکی: نام این نوع جوراب از محل قرارگیری آن برگرفته شده است. این نوع پوشش پا که دقیقا زیر قوزک قرار می گیرد، برای استفاده در بهار و اوایل پاییز مناسب است. چرا که این مدل، قوزک پا را پوشش نمی دهد و احتمال خشکی قوزک پا را در فصول سرد سال افزایش می دهد.

مچی: در این مدل قسمتی از مچ پا نیز پوشش داده می شود در نتیجه می توان از آن به عنوان پوشش چهار فصل برای پا استفاده کرد.

نیم ساق: ارتفاع ساق در این مدل جوراب ، تا نصف ساق پا است. این مدل برای استفاده در فصول سرد سال و با چکمه یا بوت مناسب تر است.

بالای زانو: استفاده از این مدل جوراب اغلب به همراه دامن یا تونیک های بافت رایج تر می باشد و ظاهری اسپرت و مدرن ایجاد می کند.

کالج: این مدل شباهت بسیاری به پاپوش دارد اما نازک تر و لطیف تر از آن است. جوراب  های کالج را داخل کفش هایی به همین نام استفاده می کنند.

جوراب کالج

جوراب کالج

استپ دار: نسل جدید و به روز بعضی از جوراب ها حاوی استپ هستند. این استپ ها در زیر جوراب  قرار می گیرند تا از سر خوردن به هنگام رفت و آمد در سطوح سرامیکی جلوگیری کند.

جوراب  استپ دار

جوراب  استپ دار

جنس جوراب :

از آنجایی که تقاضا برای خرید جوراب  بسیار زیاد میباشد، تولیدی های بیشماری در حال تولید انواع جوراب  می باشند. اما آیا همه آنها ارزش خرید را دارند؟ طبیعی است که پاسخ این سوال منفی است. چرا که اغلب این تولیدی ها محصولات بی کیفیتی تولید می کنند و از نخ های درجه 2 و 3 استفاده می کنند. همچنین از الیاف مصنوعی و پلاستیکی در تولیدات خود استفاده می کنند که باعث ایجاد بوی بد پا می شود.

نخ- پنبه: این جنس جوراب  ها احساس راحتی غیر قابل توصیفی به پا می دهند. الیاف مورد استفاده در بافت این نوع جوراب  ها از 80 درصد نخ خالص و درجه 1 می باشد. پوشیدن آنها هیچ گونه حساسیتی ایجاد نمی کنند و افراد مبتلا به دیابت نیز می توانند از آنها استفاده کنند. شاید تنها عیب آنها را طول عمر کوتاه آنها در مقایسه با الیاف مصنوعی نام برد.

موهر: این جنس برخلاف گرمای مناسب و ایده آلی که برای پا ایجاد می کند، لطافت و نرمی بی نظیری دارد. به هیچ وجه حساسیت ایجاد نمی کند و باعث قرمزی و خارش نمی گردد.

پشمی: جنس پشمی گرمای بسیار مناسبی در فصول سرد سال ایجاد می کند. اما پوشیدن این جنس جوراب  ها ممکن است برای برخی افراد ناخوشایند و آزار دهنده باشد. این افراد می توانند از یک جوراب  نخی نازک در زیر جوراب  های پشمی استفاده کنند تا از قرمز و خارش پوست پا جلوگیری کند.

حوله ای: جوراب  های حوله ای به شدت نرم و لطیف هستند. همچنین قدرت جذب تعریق بالایی دارند. در نتیجه مانع ایجاد محیط آلوده داخل کفش می شوند. قابلیت کشسانی بالایی نیز دارند که باعث می شود برای هر سایزی مناسب باشند.

نحوه شستشوی انواع جوراب :

برای اینکه جوراب  ها رنگ و فرم اولیه خود را از دست ندهند توصیه می شود همواره با آب سرد داخل ماشین لباسشویی یا با دست شسته شوند.

خرید جوراب :

سایت سُلی گل به آدرس اینترنتی www.soligol.ir دارای بیشترین تنوع در طرح، رنگ و مدل جوراب  می باشد. این سایت برای خانم ها، آقایان و حتی کودک و نوزاد نیز محصولات با کیفیت با قیمت بسیار مناسبی دارد.

کد خبر: 8834

https://www.soligol.com/node/8834

میانگین: 5 (2 رای)

افزودن دیدگاه جدید