راهنمای خرید جوراب عروسکی

به دلیل اینکه دختر خانم ها وسواس بسیار زیادی در خرید پوشاک خود نشان می دهند، تنوع البسه مرتبط با آنها بسیار بیشتر است. حتی تنوع طرح و رنگ جوراب های عروسکی نیز بیشمار است. در خرید جوراب عروسکی و فانتزی نیز باید به جنس، کیفیت، ضخامت و قیمت آن توجه کنید.

متن خبر

گرچه خرید جوراب عروسکی به نظر یکی از راحت ترین کارها است اما اگر در انتخاب و تصمیم گیری آن سهل انگاری کنید نه تنها وقت و هزینه خود را هدر داده اید بلکه عضو مهمی از بدنتان را نیز به خطر انداخته اید. از آنجایی که پا قلب دوم انسان هاست، به همین دلیل پوششی که برای آن انتخاب می کنید نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. حتی اگر کفش گران قیمت و با کیفیتی نیز بخرید تا زمانی که جوراب مناسب و استانداردی نپوشید احساس راحتی نخواهید کرد.

انواع جوراب عروسکی

انواع جوراب عروسکی

در ادامه به چند نکته اساسی درباره راهنمای خرید جوراب می پردازیم:

  1.  جنس جوراب: اگر قصد خرید جوراب برای آب و هوای سرد را دارید، توصیه می شود جوراب های پشمی، پنبه ای و یا موهر تهیه کنید. اما اگر جورابی برای فصول گرم سال میخواهید، جوراب های نانو و نخی بهترین گزینه می باشند. جوراب هایی با جنس نخ، کاربرد چهار فصل دارند و می توان در هر آب و هوایی آنها را پوشید.
  2. ضخامت جوراب: دوام و طول عمر جوراب رابطه مستقیمی با ضخامت آن دارد. اگر ضخامت جوراب به خصوص ضخامت کف جوراب و پنجه های آن زیاد باشد، مقاومت بالایی در برابر فشار وزن فرد از خود نشان می دهد. در نتیجه دیرتر نازک و پاره می شود.
  3. قدرت جذب رطوبت: به دلیل اینکه پاها به مدت چندین ساعت داخل کفش هستند، مرطوب و تر می شوند. این رطوبت، محیط داخلی کفش را به فضایی مطلوب برای رشد میکروب ها و باکتری ها فراهم می کند. در نتیجه این وظیفه جوراب است که رطوبت اضافی را جذب کند. جوراب های نانو، نخی، پشمی و پنبه ای این وظیفه را به خوبی انجام می دهند ولی جوراب های پلاستیکی در جذب رطوبت بسیار ضعیف عمل می کنند. پس در خرید جوراب عروسکی، جنس پلاستیکی را ترجیح ندهید.
  4. سایز بندی: اغلب جوراب های دخترانه فری سایز هستند. فری سایز بودن جوراب نشانه خوبی نیست و بهتر است جوراب هایی را خریداری نمایید که دارای سایزبندی کاملی باشند.
  5. کیفیت بافت و دوخت: جوراب دخترانه با کیفیت و درجه 1 دارای بافت منسجم و یکپارچه است. همچنین درزهای جوراب باید با دوخت مرتب و حرفه ای به یکدیگر متصل شوند. جوراب هایی که بافت و دوخت شل و نا متراکمی دارند مدام از پا درمی آیند و غیر استاندارد هستند. گرچه این جوراب ها قیمت بسیار پایینی دارند اما به اصطلاح یکبار مصرف هستند و ارزش خرید ندارند.
  6. طرح و رنگ: جوراب دخترانه با کیفیت دارای طرح و رنگ های متنوع و جذابی می باشد. رنگ و طرح این جوراب ها با استفاده و شستشوهای مکرر از بین نمی رود و ثابت می ماند.
  7. قیمت: بسیاری از جوراب های دخترانه و عروسکی، ارزان قیمت هستند اما نباید سلامتی کودکان و کیفیت محصول را قربانی ارزانی کرد. در کنار قیمت مناسب جوراب، به کیفیت و جنس الیاف آن نیز توجه کنید.

خرید جوراب عروسکی بر اساس نوع:

جوراب عروسکی دخترانه و پسرانه به آن دسته از جوراب ها گفته می شود که دارای طرح های کارتونی و عروسکی باشند. اگر برای خرید جوراب عروسکی به بازار بروید، با تنوع طرح و رنگ بیشماری مواجه خواهید شد. جوراب های عروسکی دخترانه و پسرانه در انواع مدل های زیر طراحی و تولید می شوند:

جوراب مچی: ارتفاع ساق در این نوع جوراب ها، تا مچ است. این نوع جوراب برای پوشیدن در فصل بهار و تابستان مناسب است. چرا که در آب و هوای سرد باعث خشکی بیش از حد قوزک پا می شود.

 

جوراب نیم ساق: ارتفاق ساق این نوع جوراب ها، کمی بیشتر از جوراب مچی است. این نوع جوراب ها معمولا با کفش های اسپرت پوشیده می شوند و در انواع طرح های دخترانه و پسرانه تولید می شوند.

جوراب ساق بلند: بلندی جوراب های ساق بلند تا نیمه های ساق پا و پایین تر از زانو است. در نتیجه به خوبی از پا در برابر سرما و خراش مراقبت می کند. به دلیل اینکه محافظت بیشتری از پا دارند، برای پوشیدن در فصول سرد و زیر چکمه بهترین انتخاب است.

جوراب ساق بلند عروسکی

جوراب ساق بلند عروسکی

جوراب کالجی: جوراب کالجی در سال های اخیر طرفداران زیادی در بین مردم پیدا کرده است. به همین دلیل تولید کنندگان به فکر تولید جوراب های کالجی عروسکی و فانتزی برای کودکان نیز افتادند. جوراب کالجی عروسکی در بین کودکان نیز خواهان بسیاری دارد. این جوراب ها محافظت کاملی از انگشتان پای کودک دارند و ظاهری زیبا و شیک به پوشش آنها می بخشد.

جوراب شلواری: جوراب شلواری، مخصوص دختر خانم های زیبا و خوش سلیقه است. استفاده از جوراب شلواری به همراه شلوارک، دامن و پیراهن های زیبای دخترانه، استایل مدرنی به پوشش کودک شما می دهد. جوراب شلواری در انواع طرح ها و رنگ های عروسکی و کارتونی تولید می شود. رنگ های ساده آن عموما توسط بزرگسالان انتخاب می شود اما طرح های کارتونی و عروسکی مناسب روحیه کودکان و نوجوانان است.

کد خبر: 8850

https://www.soligol.com/node/8850

میانگین: 5 (1 رای دادن)

افزودن دیدگاه جدید