معرفی مدل مو با چهل گیس

بافت های آفریقایی به نام چهل گیس نیز نامیده می شوند. کش های مورد استفاده برای این نوع بافت نیز چهل گیس نام گرفته است. بسیاری از خانم ها و کودکان برای پیرایش موهای خود در مجالس مهم و دورهمی ها مدل بافت های آفریقایی با کش های رنگی را انتخاب می کنند.

متن خبر

چهل گیس چیست؟

معنای لغوی چهل گیس یعنی چهل موی بافته و تزیین شده. به عبارت دیگر این کلمه کنایه از زیبایی یک زن به اندازه چهل زن بالغ و پخته نیز می باشد. چهل گیس یکی از جدیدترین انواع کش مو است. این نوع کش مو کوچکتر و ریز تر از سایر مدل های کش مو می باشد و معمولا برای بستن بافت های ریز از آنها استفاده می شود. این نوع کش مو از قدیم در آرایش و پیرایش مو رایج بوده اما امروزه به لطف گسترش دنیای مجازی در دنیای مد و فشن ترند و بسیار پرطرفدار شده است.

نمونه های مختلفی از این نوع کش مو در ایران و دنیا تولید می شود. اما بسیاری از آنها بی کیفیت بوده و تنها برای یکبار قابلیت استفاده دارند. پس از یکبار استفاده پاره می شوند و مقاومتی در برابر کشش ندارند. بنابراین هنگام خرید کش های معروف به چهل گیس به کیفیت کش و دوام آنها در برابر کشش دقت کنید.

این کش ها در رنگ ها و بسته بندی های مختلف طراحی و تولید می شوند. کش های رنگی اغلب برای بافت های فانتزی و کودکانه استفاده می شود. کش های مشکی، قهوه ای تیره و روشن نیز برای بافت موهای بزرگسالان مورد استفاده قرار می گیرد.

چهل گیس مشکی

چهل گیس مشکی

کیفیت کش های مشکی که اغلب در بافت موهای بزرگسالان مورد استفاده قرار می گیرد بسیار مهم می باشد. این کش ها حتی پس از یکبار استفاده، قابلیت کشسانی مناسبی داشته و می توان برای بار دوم نیز آنها را به کار برد. در نتیجه بسیار مقرون به صرفه هستند و با یکبار خرید از کش های با کیفیت می توانید چندین دفعه از آنها استفاده کنید.

کیف کش مو چهل گیس

کیف کش مو

مدل های جدید کش های چهل گیس در بسته بندی های کیف مانندی به بازار عرضه شده اند. این کیف ها به صورت جداگانه نیز در فروشگاه های معتبر با قیمت های مناسب قابل تهیه می باشند. گرچه این کیف ها ظاهری کودکانه و کارتونی دارند اما از آنجایی که اغلب خانم ها مشکل گم کردن اشیای ریز خود را دارند می توانند از این کیف های کوچک و بامزه برای نگهداری کش، جابجایی اکسسوری های کوچک استفاده کنند.

مراحل و روش های بستن مو با چهل گیس:

به دلیل اینکه بسیاری از هنرمندان و سلبریتی های معروف در دنیا از مدل موهای بافته شده با چهل گیس استفاده می کنند، دختر خانم های جوان نیز دوست دارند راه و روش آنها را دنبال کنند. به همین دلیل از آرایشگر خود می خواهند تا موهایشان را بافت بزنند. بافت موها به وسیله های کش های چهل گیس کاری بسیار حرفه ای است و آموزش، تجربه و مهارت زیادی لازم دارد. بنابراین به هیچ وجه اقدام به تمرین بافت ریز بر روی موهای خود نکنید چرا که احتمال گره خوردن موها، کشیده شدن تار موها و در نهایت ریزش موها بسیار زیاد است. موهای خود را به یک آرایشگر ماهر و قابل اعتماد بسپارید تا مدل دلخواه شما را بر روی موهایتان شما اجرا کند. برای این مدل بافت نیاز است موها نسبتا بلند باشند تا بافت زیبایی ایجاد شود.

روش های بستن مو با چهل گیس دارای 7 مرحله است:

  1. تقسیم بندی مو: موها را باید به صورت اصولی و منظم به چهار قسمت تقسیم کرد. ابتدا با باز کردن فرق وسط، موها به دو قسمت مساوی تقسیم می شود. سپس هر سمت را به صورت افقی در امتداد گوش ها جدا می کنیم. با این کار کل مو را به 4 قسمت مساوی تقسیم کرده اید.
  2. جداسازی مو به صورت مربع: در این مدل بافت لازم است تا مربع های 1 در 1 سانتی متر را از کف سر جدا کنید. با این روش ضخامت بافت ها برابر خواهد شد. همچنین تعداد این مربع ها باید در هر دو سمت سر یکسان و متقارن باشند.
  3. شیوه صحیح اولین گره: اولین گره در بافت ها باید درست و تمیز باشد. برای این کار ابتدا موی جدا شده را به واکس یا ژل مو آغشته می کنیم. پس از اینکه موها انسجام کافی پیدا کرد، آرایشگر شروع به بافت موها می کند.
  4. بافت ساده: تکنیک بافت مورد استفاده در بافت چهل گیس، سه تایی است. بافت سه تایی یکی از ساده ترین و ابتدایی ترین انواع بافت مو می باشد. اما اگر با ظرافت و دقت بالایی انجام نشود، جلوه زیبایی نخواهد داشت.
  5. شیوه اضافه کردن موی مصنوعی: زمانی که تار موها کوتاه باشند، موی مصنوعی به بافت اضافه می شود. برای این کار پس از اولین بافت سه تایی، موی مصنوعی به گره مخصوص به موهای طبیعی مشتری افزوده می شود. موهای مصنوعی در رنگ ها و کیفیت های مختلف وجود دارند که با توجه به سلیقه مشتری و رنگ موی او، یکی از آنها انتخاب می شود.  
  6. اضافه کردن مهره یا سایر تزیینات مو: از آنجایی که بافت چهل گیس علاوه بر جنبه مرتب کردن موها، زیباتر شدن آنها را نیز به دنبال دارد. برای بیشتر کردن زیبایی این نوع بافت از انواع مهره ها و تزیینات مو استفاده می شود. این مهره ها به هنگام بافت یا پس از بافت به موها وصل می شود.
  7. استفاده اصولی از کش چهل گیس: کش های مورد استفاده برای این نوع بافت باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشد تا بتواند سنگینی موها را تحمل کند.

 

 

معرفی مدل مو با چهل گیس:

بافت چهل گیس یا همان بافت های آفریقایی نه تنها در بین دختر خانم ها و بزرگسالان بلکه در میان کودکان نیز طرفداران زیادی دارد. گرچه مدل اصلی و اولیه بافت های آفریقایی به این صورت می باشد که همه موها به قسمت های مساوی تقسیم شده و بافت ساده سه تایی زده می شود. اما امروزه بافت آفریقایی تنها محدود به این مدل نمی شود و هزاران مدل متنوع و جذاب توسط آرایشگران با استعداد طراحی و اجرا شده است.

در ابتدا به معرفی مدل مو با چهل گیس می پردازیم که اغلب مناسب دختران کم سن و سال می باشد.

  • مدل دم اسبی : برای درست کردن این مدل باید موها را به سه قسمت تقسیم کرد. از امتداد گوش ها تا پیشانی را جدا می کنیم. سپس موهای جدا شده را نیز به کمک فرق وسط به دو قسمت تقسیم کرده و با گیره های جدا کننده می بندیم. موهای باقی مانده در پشت سر را نیز به کمک یک کش سر می بندیم تا مزاحم بافت نباشند. موهای قسمت جلوی سر را باید به کمک کش های چهل گیس به 12 قسمت مستطیلی شکل تقسیم کرد.
مدل بافت دم اسبی

مدل بافت دم اسبی

بنا به درخواست مشتری می توان 6 گره را در سمت راست فرق و 6 گره را در سمت چپ فرق انجام داد. حالا هر دسته از موها را دو به دو به همدیگر گره زده و دوباره به کمک کش های کوچک می بندیم. پس از این که این کار را برای همه دسته ها انجام دادیم می توانیم موهای پشت سر را از کش باز کنیم. موهای آزاد را به آرامی برس کشیده و دوباره با یک عدد کش می بندیم. می توانید پیرایش موها را در همین مرحله به پایان برسانید. اگر تمایل داشته باشید می توان موهای دم اسبی را به کمک چند کش کوچک به فواصل مساوی ببندید. با شل کردن موهای مابین کش ها حالت پفی به موهای دم اسبی بدهید. این مدل یکی از بافت های پایه به شمار می رود و پس از یادگیری آن می توانید تغییراتی اعمال کنید و بافت هایی جدید طراحی کنید.

  • مدل دو طرفه: در این مدل موها باید به حالت فرق وسط باز شود. سپس قسمت کمی از جلوی مو را به صورت مربعی جدا کرده و با کش میبندیم. مقدار بیشتری از موها را به این دسته اضافه کنید و دوباره با کش ببندید. حالا موهای مابین دو کش را به کمک دست کمی شل کنید و حالت پف به آن بدهید. این کار را برای هر دو سمت موها و تا انتها ادامه دهید. حتی می توانید پس از اینکه موهای کف سر به اتمام رسید، باقی موها را آزاد بگذارید یا با مدل سه تایی ببافید. این مدل نیز مناسب بزرگسالان می باشد.
مدل دو طرفه

مدل دو طرفه

با توجه به اینکه مدل بافت های آفریقایی خواهان زیادی دارند، اما پس از مدتی تکراری شده و خانم ها به دنبال تنوع دادن به موهای خود می گردند. این افراد می توانند موهای زیبای خود را به چند مدل پیرایش کنند. از پرکاربرد ترین موهای مناسب بزرگسالان با چهل گیس می توان انواع زیر را نام برد:

گوجه ای: قسمتی از موهای بالای سر را جدا کنید.آنها را ببافید و با چرخاندن دور خود، یک مدل موی گوجه ای شیک درست کنید. حالت دوم این مدل به این صورت است که می توانید فرق موهای خود را از وسط باز کنید، سپس هر سمت را به صورت گوجه در آورید.

دم اسبی: موها را پایین سر به حالت دم اسبی ببندید. این کار برای جلوگیری از ریزش مو ضروری است. مقداری از موها را از دم اسبی جدا کنید و دور کش بپیچید تا موهایتان ظاهری حرفه ای به خود بگیرد.

بافت: موهای گیس بافت خودتان را می توانید با بافت های درشت زیباتر کنید. انواع بافت ها را می توانید بر روی موهای خود اجرا کنید.

بهترین مدل مو با چهل گیس رنگی:

در حالت کلی استفاده از چهل گیس های رنگی مختص کودکان است اما بسیاری از خانم های جوان نیز برای اینکه موهایشان ظاهری اسپرت و مدرن به خود بگیرد از انواع رنگی این کش ها خریداری می کنند. یکی از پر تقاضا ترین مدل های بافت با چهل گیس رنگی «مدل قلبی» است. این مدل برای بزرگسالان و کودکان نیز بسیار خوشایند می باشد.

مدل موی قلبی

مدل موی قلبی

در این مدل اگر از کش های رنگی استفاده شود فانتزی تر خواهد بود و اگر از کش های چهل گیس مشکی استفاده شود، جلوه ای مجلسی پیدا خواهد کرد. در این مدل بهتر است فرق موها از وسط باز شود. سپس قسمتی از موهای سمت راست فرق را جدا کرده و با چهل گیس رنگی می بندیم. سپس برای اینکه با بقیه موها تداخل نداشته باشد با گیره جدا کننده میبندیم و یا به روی صورت می اندازیم. حالا قسمت دیگری از موها را نیز به این روش با کش های رنگی می بندیم. نکته مهم و اصلی این مدل در این جاست که باید اولیه دسته از موها را به دو قسمت مساوی تقسیم کنید و دومین دسته از موها را بین آنها قرار دهید. اکنون دسته دوم را به روی صورت انداخته و قسمت دیگری از موها را با کش های رنگی می بندیم. حالا دسته ای از موها را که بر روی صورت انداخته بودیم را دو قسمت می کنیم و سومین دسته از موها را لابه لای آن قرار می دهیم. با حالت دادن و شل کردن تار موها، فرم قلبی به آنها می بخشیم. با ادامه دادن این روال، دسته های مو ضخیم تر شده و بافت حالت زیباتری به خود می گیرد.

 

 

برای خرید جدیدترین چهل گیس ها اینجا کلیک کنید

 

 

 

کد خبر: 8843

https://www.soligol.com/node/8843

میانگین: 4.7 (3 votes)

دیدگاه‌ها

(بدون موضوع)
خیلی خوب
(بدون موضوع)
خیلی خوب
(بدون موضوع)
ممنون از سایت خوبتون خیلی عالی بود
(بدون موضوع)
عالی
مینا میرزابیگی
خیلی خیلی خوشگل و زیبا هستند🥰🥰
دستتون درد نکنه 😍😍💝
مینا میرزابیگی
خیلی خیلی خوشگل و زیبا هستند🥰🥰
دستتون درد نکنه 😍😍💝
مینا میرزابیگی
خیلی خیلی خوشگل و زیبا هستند🥰🥰
دستتون درد نکنه 😍😍💝
مینا میرزابیگی
خیلی خیلی خوشگل و زیبا هستند🥰🥰
دستتون درد نکنه 😍😍💝
ترمه ازار عسل
خیلی زیباست ممنون 😍
🥰🥰🥰😍😍😍
ترمه ازار عسل
خیلی زیباست ممنون 😍
🥰🥰🥰😍😍😍
مینا میرزابیگی
خیلی خیلی خوشگل و زیبا هستند🥰🥰
دستتون درد نکنه 😍😍💝
ایسا دلاوری
واقن لاو دارید


ILOVEYOU
ریحانه
خیلی خیلی خوب بود
ریحانه
خیلی خیلی خوب بود
ریحانه
خیلی خیلی خوب بود

افزودن دیدگاه جدید